INFORMATION OM FÖRENINGEN

Föreningens syfte är att arbeta och verka för alla former av fysisk fostran i Larsmo.

Verksamhet: Skidskytte, längdskidåkning, friidrott, orientering, cykling och motionsidrott samt skötseln av längdskidspåren i Larsmo Idrottspark.

Registrerade medlemmar: Cirka 900.

Föreningen samarbetar med IF Brahe (skidåkning, skidskytte och orientering).
– IF Brahe utgör representationsförening för LIF i fråga om skidåkning och orientering.
– LIF utgör representationsförening för Brahe i fråga om skidskytte.
– De som önskar får tävla för LIF.

Föreningens handlingsplan mot sexuella trakasserier:

STYRELSEN 2019  

Frej Stenman, ordförande
Bastuhamnsvägen 55
68570 Larsmo
tel: 050-596 6458
e-post: frej.stenman@multi.fi

Annika Sjöström, sekreterare
Vikarholmsvägen 18 A
68580 Larsmo
tel: 050-317 1134
e-post: annika.sjostrom@valmet.com

Nina Riska
tel 044-7218184
e-post: nina.riska@multi.fi

Monica Nyfors, skidåkning (suppleant Leif Källman)
tel: 0400-374 642
e-post: monicanyf@gmail.com

Greger Sundvik, skidskytte (suppleant Henning Nynäs) 
tel: 044-073 0064
e-post: greger.sundvik@hotmail.com

Sonja Finholm, friidrott (suppleant Jan Parkkinen) 
tel: 040-577 3064
e-post: finholm.sonja@gmail.com

Sara Liljekvist, orientering (suppleant Susanne Semskar) 
tel: 050-566 0211
e-post: sara.liljekvist@multi.fi

Johnny Blomqvist, motion (suppleant Anders Östman) 
tel: 044-7966187
e-post: johnny.blomqvist@snellman.fi

Kim Fagerudd, cykling (suppleant Stefan Bredbacka) 
tel: 044-560 0484
e-post: kimfagerudd@gmail.com